Jak mogę schudnąć 10 kg w 2 miesiące?

Witam, na wstępie chciałabym zaznaczyć, że moja waga nie jest prawidłowa, a zrzucenie 1 kg sprawia mi bardzo wiele trudności. Zaczęłam się odchudzać dietą Dukana - schudłam 4 kg, przytyłam 6 kg! Później głodówka - 1 kg, który i tak wrócił. Od 2 miesięcy nie jem pieczywa, ziemniaków, ryżu itd., nie używam w ogóle cukru, nie jem słodyczy, może jem za dużo nabiału (serków, mleka?), ćwiczę ok. 4 razy po 35 min na rowerku eliptycznym, a moja waga ani drgnie. Proszę o pomoc ekspertów o ustalenie dla mnie odpowiedniego jadłospisu, który pozwoli mi schudnąć 10 kg w 2 miesiące, ok. 0,7 - 1 kg na tydzień. Najbardziej chciałabym schudnąć z ud;) Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Nie podała Pani ani swojego wieku, ani wzrostu i wagi, dlatego nie mogę nawet stwierdzić, czy ma Pani nadwagę i w jakim stopniu. Dodatkowo, aby ustalić dokładny jadłospis niezbędne jest wykonanie wywiadu żywieniowego, dlatego polecam udać się do poradni dietetycznej, po szczegółowy jadłospis.

Z mojej strony mogę przypuszczać powody, dlaczego masa ciała nie spada mimo wysiłku fizycznego. Pani nawyki żywieniowe mogą być błędne, posiłki zbyt rzadkie i zbyt obfite, a produkty mało wartościowe, ale wysokokaloryczne.
Dodatkowo dużą rolę odegrały tu stosowane przez Panią tzw. diety cud, które są odpowiedzialne za efekt jojo oraz spowolnienie tempa przemiany materii, rozregulowanie się metabolizmu, przez co teraz trudniej jest Pani stracić zbędne kilogramy.

Aktywność fizyczna przyspiesza przemianę materii, dlatego proszę z niej nie rezygnować. Polecam zapoznanie się z prawidłowymi nawykami żywieniowymi i stosowanie się do nich http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam