Jak mogę schudnąć 20 kg w miesiąc?

Mam 163 cm i mam nadwagę. Moim ulubionym sportem jest taniec towarzyski. Niestety te piękne suknie nie wyglądają na mnie ładnie, a za półtorej miesiąca jadę na zawody. Chcę schudnąć 20 kg w miesiąc, aby wypaść tam dobrze. Nie wiem tylko, jaką dietę stosować i jak dużo mogę ćwiczyć i w jaki sposób, aby nie przeforsować się. Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Witam.

Nie napisałaś, ile masz lat i jaka jest twoja masa ciała, dlatego nie mogę stwierdzić, czy masz nadwagę, ale jeśli tańczysz profesjonalnie i występujesz w zawodach, z pewnością nie masz nadwagi. Jeśli chcesz zredukować swoją masę ciała w miesiąc, najlepiej udaj się do gabinetu dietetycznego, gdzie specjalista ułoży dla Ciebie zbilansowaną dietę. Unikaj natomiast popularnych diet odchudzających, których stosowanie nie jest korzystne ani dla zdrowia, ani dla sylwetki i prawie zawsze powoduje efekt jojo. Dodatkowo utrata 20 kg w miesiąc nie jest możliwa i zdrowa.

Najważniejsza jest dbałość o własne zdrowie, a co za tym idzie, o sylwetkę i dobre samopoczucie. Jeśli będziesz odżywiać się według zdrowych zasad żywienia oraz będziesz regularnie uprawiać sport, nigdy nie powinnaś mieć problemów z nadwagą.

Pozdrawiam.