Jak mogę schudnąć 7-10 kg w miesiąc?

Witam. Mam 14 lat i ważę 62 kg przy wzroście 152 cm. Od jakiegoś czasu próbuje schudnąć. Codziennie staram się  chodzić na godzinne spacery a jak jest ciepło to chodzę wraz z moimi znajomymi grać w piłkę nożna a także czasem robimy sobie wycieczki rowerowe. Ale teraz na grę w piłkę i jazdę na rowerze nie ma warunków bo jest chlapa i w ogóle. Co do mojego odżywiania to na śniadanie jem 1 lub 2 kanapki z ciemnego chleba (bez masła) z chuda szynka i pomidorem lub tylko kanapki z samym twarożkiem. Na obiad zwykle nie jadam zup ale jak jest jarzynowa, krupnik lub ziemniaczana to zjem, a na drugie danie jem sałatkę warzywna, karkówkę, kotlet lub duszonego kurczaka. Kolacji staram się  nie jeść ale jak jestem głodna to zrobię sobie musli, kanapki (takie jakie jem na śniadanie) albo wezmę sobie jogurt. Czasem tez zjem coś słodkiego zwykle to jakiś batonik lub kostka/i czekolady. Wiem ze słodycze tez nie bardzo są wskazane w odchudzaniu ale staram się jeść słodycze w małych ilościach poza tym organizm też potrzebuje cukrów. Proszę o porady i komentarz do mojego opisu (czy dobrze robie i czy prawidłowo się odżywiam jeśli chce schudnąć). Naprawdę zależy mi żebym szybko schudła. Dziękuje z góry ! :)

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 26,83 i znajduje się powyżej 97 percentyla. Oznacza to, że występuje u Ciebie otyłość.
Powinnaś zastosować zdrową i zbilansowaną dietę, którą uzyskasz od dietetyka. Na taką konsultację powinnaś udać się z rodzicami lub opiekunami.
Do stosowania diety należy koniecznie dołączyć aktywność fizyczną. Sport musi być uprawiany regularnie.
Polecam zapoznanie się z artykułem
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-z-nadwaga

Opisany jadłospis ma kilka błędów - spożywasz tłuste mięsa, a w Twojej diecie powinny dominować chude.
Powinnaś używać ograniczone ilości masła, np. 1/2 łyżeczki na kanapkę.
Spożywasz za mało posiłków, w zdrowej diecie powinny znaleźć się od 4-5 posiłków dziennie.
Spożywanie słodyczy nie sprzyja odchudzaniu, owszem organizm potrzebuje węglowodanów, ale głównie tych złożonych (występujących w razowym pieczywie, grubych kaszach, razowych makaronach, brązowym ryżu), a nie cukrów prostych - zawartych gł. w słodyczach. Powinnaś je ograniczyć.

Pozdrawiam