Jak mogę schudnąć bez efektu jo-jo przy niedoczynności tarczycy?

Witam, mam problem dość duży, ponieważ mam lekką niedoczynność tarczycy. Oprócz tego zbyt wysoki poziom prolaktyny, okres mam co 2, 3 miesiące, przy wzroście 170 cm ważę 110 kg, mam 25 lat, jeszcze 2 lata temu ważyłam 67... Jestem załamana, bo już nie wiem, co robić... tak naprawdę lekarze do tej pory mi nie pomogli... Brałam leki. Teraz od września nie biorę nic... Proszę o pomoc, jak leczyć.... jak schudnać przede wszystkim? Jaka dieta jest najlepsza? Nikt w mojej rodzinie nie jest otyły... nie choruję na inne choroby. Jako dziecko byłam kluseczką, ale potem wyrosłam z tego... Mój tryb życia niestety nie jest najlepszy: mało ruchu, nieregularne jedzenie... Wiem, że moja dieta jest nieprawidłowa i częściowo moja otyłość jest moją winą, ale chcę to zmienić!!! Tylko nie wiem jak i od czego zacząć...? Proszę o pomoc... Pozdrawiam.
25 LAT ponad rok temu

Witam!

Przede wszystkim chciałabym podkreślić radość z faktu, iż zauważa Pani problem i czuje chęć i potrzebę zmiany. Pani zdrowie jest w tej chwili najważniejsze.

Walkę z nadprogramowymi kilogramami powinna Pani stoczyć na kilku frontach:
1. zwiększając aktywność fizyczną,
2. stosując niskoenergetyczną dietę,
3. dbając o ciało poprzez stosowanie kosmetyków, masaży i ciepło-zimnych natrysków.

Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani w serwisie: http://abccwiczenia.pl.