Jak mogę schudnąć? Czy powinnam więcej biegać?

Witam, ważę 63 kg, mam 12 lat i jestem kobietą. Chciałabym schudnąć. Dużo jeżdżę na rolkach i mniej na rowerze, lubię tańczyć. Zawsze się odchudzam, biegam 5 min. dziennie, ale myślę, że to za mało. Jem chleb razowy, czasami zjem marchewkę na obiad, jem 3 ziemniaczki, nawet jakieś mięso. W mojej rodzinie występuje nadwaga u mojej mamy, cioci, drugiej cioci i babci. Proszę, możecie mi podać jakąś dietę i co mam jeść?

Witam,

W tak młodym wieku nie poleca się stosowania diet odchudzających, zwłaszcza bez nadzoru specjalisty dietetyka.
Prosiłabym o podanie obecnego wzrostu.
Jest to niezbędne do określenia, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa czy też nie.
Piramida Zdrowego Żywienia dla zdrowych dzieci i młodzieży dostępna jest na stronie:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam

P.S
Proszę o uzupełnienie informacji.
Pamiętaj, aby o wszystkich działaniach informować rodziców.