Jak mogę schudnąć i mieć bardziej jędrną skórę?

Witam. Chciałabym schudnąć, tylko nie bardzo wiem w jaki sposób. Zacznę od tego, że mam 16 lat i ważę ok. 54 kg (nieraz więcej, nieraz mniej, ale ok. tej wagi) przy wzroście 161 cm. Nie akceptuję siebie, pomimo tego, że mój wskaźnik BMI jest prawidłowy, a rodzina i przyjaciele mówią, że mam prawidłową wagę i jestem szczupła. Nie podoba mi się mój brzuch, nogi, pupa, piersi... Właściwie prawie nic mi się we mnie nie podoba. Chciałabym ważyć góra 48 kg, poza tym być zgrabniejsza, szczuplejsza i mieć jędrniejszą i bardziej nawilżoną skórę. Dodam, że moja mama kiedyś była otyła (ważyła ponad 90 kg przy wzroście podobnym do mojego). Potem bardzo schudła. Do 50 kilku kg. Potem znów trochę przybrała na wadze, ale nie aż tak drastycznie. Teraz znów waży mniej, ale według mnie w miarę odpowiednio. Nie jest aż taka szczupła, jak była wtedy, gdy schudłam ponad 30 kg. Mama mojej mamy też jest otyła. Naprawdę bardzo chciałabym być szczuplejsza. Zazdroszczę niektórym koleżankom figury. Mają długie, zgrabne nogi, płaski brzuch, do tego duże piersi i ogólnie są ode mnie ładniejsze. A wracając do mnie, strasznie kocham słodycze! Przede wszystkim czekoladę! Najlepiej mleczną! W zeszłe wakacje starałam się ich unikać, ale trwało to tylko jakiś czas. Byłam wtedy także w Warszawie, więc dużo chodziłam (nieraz 8 godzin dziennie), więc pewnie w jakiś sposób wpłynęło to na moją atrakcyjność, ale niewiele. Potem miałam przerwę w jedzeniu słodyczy w czasie Wielkiego Postu (niejedzenie słodyczy było moim postanowieniem wielkopostnym, w którym, muszę przyznać, wytrwałam - nie jedząc słodyczy ani chipsów). Jednak nie wpłynęło to zbytnio na stan mojej wagi.. Potem zaczęłam ćwiczyć. Robiłam brzuszki, wykonywałam ćwiczenia rozciągające itd. Przez ok. miesiąc. Praktycznie zero efektów. Potem zaprzestałam ćwiczyć. Następnie zaczęłam kręcić hula-hoop. Po kilku dniach jednak i tej formy ćwiczeń zaniechałam. Po prostu zdarzało mi się potem kręcić hula-hoop nieregularnie, co kilka dni. Aktualnie ćwiczę tylko na zajęciach w-fu w szkole. Niestety, prowadzę głównie siedzący tryb życia, gdyż dużo czasu spędzam przed komputerem, a mało na świeżym powietrzu. A, i nie mogę zbytnio się przemęczać ani biegać na dłuższe dystanse, ponieważ mam obturację oskrzeli. To już chyba wszystko, co chciałam napisać. Bardzo proszę o opinię oraz pomoc. Pozdrawiam!
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Z pewnością nie powinnaś stosować diet odchudzających, ponieważ Twoja masa ciała jest prawidłowa. Jeśli nie akceptujesz swojego ciała powinnaś zacząć regularnie uprawiać sport. Nie wykonuj codziennie tych samych ćwiczeń, ponieważ na dłuższą metę jest to nudne, a dodatkowo ćwiczysz tylko jedną partię ciała. Najlepiej jest wykonywać ćwiczenia obejmujące całe ciało np. rower, rolki, jogging, pływanie, taniec i inne. Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Już 30 minut dziennie aktywności fizycznej wystarczy, abyś straciła nadmierne kilogramy.

Zastanów się też czy musisz się odchudzać, czy jedynie żyć według zdrowych nawyków, które znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski, http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.