Jak mogę schudnąć i wyszczuplić nogi?

Witam. Mam 19 lat, mierzę 152 cm, a moja waga to nieszczęsne 56 kg! KOSZMAR! Jednak problem nie w samej wadze, otóż góra mojego ciała jest dość szczupła. Piersi mam małe, brzuch również nie jest ogromnym balonem. Cały tłuszcz itd. odkłada mi się na udach i pośladkach :/ Mam krótkie nogi plus ogromne uda, są po prostu tragiczne. Jestem dość energiczną osobą, jeździłam jakiś czas na rowerku... jednak efektów zero.. co powoduje, że poddaję się za każdym razem. Jak mogę jeszcze zmierzyć się z moimi udami? czy są może jakieś tabletki, które pomogą mi w walce z tym problemem? Proszę o pomoc...

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wskaźnik BMI obliczony dla Pani wagi i wzrostu wynosi 24,2, co oznacza, że Pani waga ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Nie powinna Pani zatem myśleć o odchudzaniu. Tym bardziej nie pomogą żadne tabletki. Zamiast tego proponujemy, by pamiętała Pani o zasadach zdrowego odżywiania, które wskazuje piramida zdrowego żywienia oraz o aktywności fizycznej.

Wyrzeźbienie nóg możliwe jest natomiast tylko dzięki odpowiednim i systematycznym ćwiczeniom. Przykładowe propozycje znajdzie Pani na naszej stronie abccwiczenia.

My możemy Pani polecić:

- bieganie,

- skakankę,

- stepper,

- rolki,

- przysiady - są dobrze znanym, doskonałym ćwiczeniem na szczupłe uda. Stań ze złączonymi piętami, kierując czubki palców na zewnątrz. Dłonie oprzyj na biodrach. Odstaw lewą nogę w bok i ugnij kolana w jednej linii nad kostkami. Brzuch powinien być wciągnięty, kość ogonowa skierowana do dołu. Wytrzymaj 2-3 sekundy, następnie unieś biodra, prostując nogi w kolanach. Następnie znów napnij brzuch i ugnij kolana, jak poprzednio. Wykonaj 15 powtórzeń,

- wypady szermiercze - stojąc ze złączonymi stopami, połóż dłonie na biodrach. Następnie zrób wykrok prawą nogą do przodu, uginając kolana (lewe kolano nie powinno jednak dotknąć podłogi). Odpychając prawą nogę od podłoża, wróć do pozycji wyjściowej. Wykonaj to samo lewą nogą i zrób po 10 powtórzeń na obie strony,

- most - połóż się na plecach, prawą piętę oprzyj na podwyższeniu (np. ławeczce, niskim krześle). Kolana powinny być zgięte. Napinając pośladki, unieś biodra i wyprostuj lewą nogę pionowo do góry. Wróć po pozycji wyjściowej. Wykonaj po 12 powtórzeń na obie strony,

- schodek - stań przed stopniem o wysokości 30-40 cm. Połóż na nim prawą stopę. Napinając udo, unieś się tak, aby lewa stopa znajdowała się na wysokości stopnia (nie powinnaś jednak jej opierać). Następnie opuść lewą stopę z powrotem na podłoże. Wykonaj po 15 powtórzeń na każdą stronę.