Jak mogę schudnąć? Mam 13 lat

Witam! Mam 13 lat i ważę przeważnie w granicach 50 kg. Mam wzrost ok. 155 cm. Czy moja waga jest zbyt duża do wieku i wzrostu. Chciałabym schudnąć 2 lub 3 kg jeśli nie troszeczkę więcej. Niestety nie określę o której jem dokładnie i co ponieważ mam różne rzeczy na śniadanie, obiad i kolację. Bardzo proszę o pomoc w stracie troszeczkę tłuszczyku. (proszę o radę bez żadnych opiekanych czy smażonych rzeczy ponieważ w domu gotuje moja macocha i nie mogę jej powiedzieć co ja będę jadła;)). Z góry dziękuje i pozdrawiam.
13 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoje BMI odniesione do siatki centylowej świadczy o tym, iż proporcja masy ciała do pozostałych parametrów jest prawidłowa.
Nie masz nadwagi.

Nie odchudzaj się, ponieważ Twój organizm potrzebuje energii do wzrostu i rozwoju.
Uczysz się, jesteś aktywna dlatego powinnaś się zdrowo odżywiać.

Zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Powinnaś zachować ok. 3-godzinne odstępy między posiłkami.
Ich łączna zalecana liczba to 5 dziennie.

Pozdrawiam