Jak mogę schudnąć ok. 8-10 kg do lutego?

Mam 165 cm wzrostu i ważę ok 70 kg! Wiem, że jestem strasznie gruba! Mam odstający brzuch i grube uda! Pomocy, co mogę zrobić, żeby się tego pozbyć?
KOBIETA ponad rok temu

Witaj,
nie podałaś ile masz lat, więc nie mogę obliczyć jak wygląda Twoje BMI. Niemniej jednak, cel, który sobie założyłaś, jest zbyt wygórowany. Racjonalne odchudzanie to od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Przy czym im wolniej się traci na wadze, tym docelowo jest to bardziej stabilna waga.
Do końca stycznia pozostało 8 tygodni. Ja zachęcam Cię przede wszystkim do przeanalizowania Twoich aktualnych nawyków żywieniowych i stylu życia i wprowadzenia zmian.
Nie powinnaś stosować żadnych diet odchudzających, a jedynie zacząć się mądrze odżywiać i zwiększyć aktywność fizyczną.
Sprawdź czy:
1. Odżywiasz się regularnie, jesz o tych samych porach codziennie, średnio co 3 godziny?
2. Jesz często (najlepiej 5 razy dziennie, koniecznie śniadanie), ale małe porcje?
3. Jesz zgodnie z piramidą zdrowego żywienia? Wybierasz pełnoziarniste produkty zbożowe, jesz dużo warzyw, owoce, mleko i przetwory tj. niesłodzone jogurty, kefir, twarogi, chude mięso, ryby, jaja, oleje roślinne, masło?
4. Unikasz produktów tuczących: fast food, chipsy, krakersy, paluszki, słodycze w tym drożdżówki, słodzone napoje gazowane?
5. Pijesz dużo wody? Zaleca się 1,5-2 l dziennie.
6. Jesteś aktywna fizycznie? Co najmniej pół godziny dziennie jesteś w ruchu.
7. Wysypiasz się? Min. 7-8 godzin.
Wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych pomoże Ci pozbyć się zbędnych kg w sposób trwały. Jest to dobra inwestycja na przyszłość.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska