Jak mogę schudnąć około 5 kg w miesiąc?

Cześć. Jestem dziewczyną, mam 13 lat, 167,5 cm wzrostu i ważę 63 kg! Chcę schudnąć do 58, by być szczuplejsza, i podobać się sobie.! Teraz to normalnie tragedia. : [ Nie umiem na siebie spojrzeć! Codziennie rano jem na śniadanie płatki fitness, obiadu czasem nie jem, wtedy przegryzam jabłko czy coś, kolacji nie jem nigdy. Po 18 również nic nie jem, chyba ze jabłuszko. Ćwiczę codziennie 50 brzuszków, i rowerek, i tak od miesiąca, i nie widzę żadnej poprawy! Chciałabym tak jak moje koleżanki ważyć 44 kg! One są szczupłe, i podobają się chłopakom, a ja? Nikomu się nie podobam. ; [ Proszę, pomóżcie.

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 22,5 i znajduje się między 75 a 90 percentylem. Wynik ten mieści się w granicach szerokiej normy, ale jest uważany jako tendencja do nadwagi.

Nie powinnaś przechodzić na dietę odchudzającą, lecz jedynie zmienić swoje nawyki żywieniowe.
Wyklucz ze swojego jadłospisu słodycze, produkty typu fast-food, słone przekąski - paluszki, chipsy itp., słodkie gazowane napoje, produkty tłuste i smażone.
Postaraj się zamienić białe pieczywo na razowe, spożywaj dużo surowych warzyw i owoców oraz produktów mlecznych bez cukru.

Jedz codziennie 5 posiłków, zawsze pamiętając o I i II śniadaniu. Na śniadanie wybieraj produkty niskoprzetworzone, czyli zamiast płatków fitness wybierz płatki owsiane, żytnie lub pszenne (bez cukru) z niewielkim dodatkiem suszonych owoców.

Polecam przeczytanie artykułów
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-dzieci-z-nadwaga
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-odchudzajaca-dla-dzieci

Pozdrawiam