Jak mogę schudnąć? Proszę o skuteczną poradę

1. Ważę około 59 kg. Jestem kobietą, mam 22 lata, mam 150 cm wzrostu. Moja aktywność fizyczna jest taka, że owszem, jeżdżę na rowerku, czasem biegam, jakieś tam ćwiczenia sobie robię. W pracy niestety stoję 11 godzin, 4 dni mam wolne i 4 dni pracuję. Jestem na nogach od 4.00 rano do około 20.00, pracuję od 6.00 do 17.00, w domu jestem na 18.00, przerwy w pracy mam tylko dwie - pierwszą ok. 10.00, drugą ok.14.00. 2. Próby odchudzania są cały czas, ale ten tryb pracy, ciężko jest. 3. W mojej rodzinie nie występuje otyłość czy nadwaga. 4. Nie byłam u lekarza, oni twierdzą, że dobrze ważę, kiedy ja się czuję strasznie.

5. Jem o różnych godzinach, jak idę do pracy, wstaję o 4.00, to około 4.30 jem jakieś śniadanko i platki lub jakieś danio, ten serek. Potem jem na przerwie w pracy jakąś kanapkę.Potem jem obiad w pracy, staram się jeść warzywa gotowane. Po pracy już nic nie jem, chyba że jakiś twarożek, za to w dzień wolny od pracy nadrabiam. Jem więcej i źle mi z tym, podjadam strasznie, teraz się zawzięłam, zamiat słodyczy jem suszone śliwki. 6. Nie choruję na choroby przewlekle.

Do tego mieszkam w Anglii, jest tu jedzenie tuczące, to wiem na pewno, ale nie jem wcale gotowych posiłkow, gotuję normalne obiady, nawet nie jem ziemniaków. W Polsce jadłam to samo i moja stała waga to była 49/50 kg, a tutaj jestem rok czasu i co się dzieje, straszne po prostu. Biorę też plastry antykoncepcyjne, około 3 lat, mniej nawet, może od nich przytyłam, ale to może kilo lub dwa, nie więcej. Proszę pomóżcie mi, jest mi ciężko, chcę, ale nie mogę, jestem leń po prostu, ale może jakieś dobre wskazówki pomogą mi się zmobilizować. Jest to straszne, kiedy mój chłopak idzie za mną i mówi "ale masz wielką pupę". Ja się źle czuję, on mnie denerwuje. Proszę o radę

Witam,

przede wszystkim powinna się Pani zastanowić co zmieniło się w Pani trybie życia, ilości i rodzaju jedzenia, że zaczęła Pani tyć? Z Pani BMI wynika, iż ma Pani nadwagę, ale niewielką. Pisze Pani, że jedzenie w Anglii jest tuczące. Myślę, że w każdym kraju znajdzie Pani produkty, po których spożywaniu nie odnotuje Pani wzrostu masy ciała.

Prawdopodobnie przyczyna przybierania na wadze związana jest z kilkoma aspektami:
1. nieregularnością spożywania posiłków - w związku z Pani pracą polecam następujące rozwiązanie: pierwszy posiłek proszę zjeść o 4.30, niech będzie to zwykłe śniadanie, drugi tuż przed dojściem do miejsca pracy czyli ok. 6 (niech będzie to jakiś owoc), następny posiłek o 10 (sałatka?, kanapki z warzywami i napój mleczny?), kolejny o 14, o 17 (również może to być owoc lub warzywo, ważne żeby nie wróciła Pani głodna do domu) oraz  lekki, ciepły posiłek po przyjściu do domu.
2. przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych - mogą one zwiększać zatrzymywanie wody w ustroju jak i nasilać uczucie głodu (najlepiej w tej sprawie porozmawiać z lekarzem, który je przepisał)
3. niewielką aktywnością fizyczną.

Nie wiem, jaki jest dokładnie charakter Pani pracy, niemniej warto byłoby wykonywać jakieś ćwiczenia w czasie jej trwania. Może Pani np. napinać mięśnie, jeśli praca jest stojąca - może Pani wspinać się na palcach, lub wykonywać spięcia pośladków.

Odnośnie żywienia polecam Piramidę IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#g.

Pozdrawiam