Jak mogę schudnąć w miesiąc? Proszę o pomoc

Mam 15 lat i ważę 58kg przy wzroście ok.158cm.Chciałabym w niecały miesiąc schudnąć 4-5kg.Bardzo mi na tym zależy bo w styczniu mam bal gimnazjalny!!! Największy problem mam z brzuchem, pośladkami i udami. Co mam robić, jakie sporty trenować i jak się odżywiać? Proszę o radę i z góry dziękuję ;)

Witaj,

aktualne Twoje BMI na siatkach centylowych mieści się nieznacznie poniżej 90 centyla - nadwaga zaczyna się powyżej 90 centyla. Twoja waga mieści się wiec w normie, ale jest bliska granicy normy, wiec pozbycie się kilku kilogramów jest dobrym pomysłem (po zrzuceniu 5 kg Twoje BMI znajdzie się pomiędzy 50 a 75 centylem). Natomiast przez miesiąc racjonalnie odżywiając się schudniesz ok. 2 kg (średnio pół kg na tydzień). Możesz schudnąć trochę więcej (maksymalnie 4 kg) jeżeli znacznie zwiększysz aktywność fizyczna. Więcej na temat ćwiczeń przeczytasz na http://abccwiczenia.pl/

Co powinnaś robić, aby w racjonalny sposób pozbyć się ok. 2 kg na miesiąc:
- jedz 5 razy dziennie, co 3 godziny. Zaczynaj dzień od pożywnego śniadania. Porcje powinny być częste, ale niewielkie (przy malej aktywności fizycznej powinnaś dziennie dostarczać organizmowi ok. 1800 - 1850 kcal)
- wybieraj produkty zgodnie z piramida zdrowego żywienia - więcej szczegółów na: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite
- unikaj produktów niezdrowych tj. fast food, słodycze, słone przekąski tj. chipsy, paluszki, krakersy, słodzone napoje gazowane, tłuste mięsa, sosy, potrawy smażone w panierce
- pij dużo wody, min. 1,5 l
- zwiększ aktywność fizyczna - min. pół godziny dziennie. Wybierz aktywność, którą lubisz. Teraz zima polecam łyżwy, narty biegowe, szybki marsz, pływanie, taniec. Pamiętaj, że bardzo ważna jest systematyczność (tak jak wspomniałam zwiększenie aktywności pozwoli Ci na szybsza utratę masy ciała)
- dobrze się wysypiaj

Więcej nt. zdrowych nawyków znajdziesz na http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska