Jak mogę schudnąć w wieku 16 lat?

Witam:) Mam 16 lat, 168 cm wzrostu, 62 kg...:( Robiąc test BMI wyszło, że moja masa ciała jest prawidłowa, ale ja jakoś nie podobam się sobie w tym ciele. Moja siostra Amelka jest starsza ode mnie, a jest chudsza. Wygląda idealnie. Ma 165 cm, 50 kg wagi. Wszyscy mi mówią że nie jestem gruba, ale ja źle się czuje, gdy wychodze gdzieś z moją siostrą. Ona taka chuda pomimo tego że jest starsza, a ja grubsza. Ludzie zwracają na to uwagę. Chciałabym ważyć tyle co Amelia, a przynajmniej ok 55 kg :] Dlatego proszę mi odpowiedzieć jaka dieta byłaby dla mnie odpowiednia... A i chciałabym dodać, że ja baaardzo lubię słodycze ;/ to moja zmora... Siostra za słodyczami nie przepada. . . A i w miare możliwości uprawiam sport [ jazda na rowerze] , chetnie bym pływała, ale niestety nie umiem ;( ... Amelia natomiast mało się rusza, więc dlaczego to ja mam taki problem ??? Czy to wina mojej przemiany materii ? Właśnie wydaje mi się że to z tego powodu istnieją moje problemy,więc może potrzeba dla mnie jakiejś diety na poprawę przemiany materii, przyspieszenie pracy jelit ? Bardzo prosze o pomoc.

Na poprawę przemiany materii nie jest konieczna specjalna dieta, ale wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad:

- przede wszystkim jeść regularnie 5 posiłków dziennie o stałych porach
- codziennie ćwiczyć i jak najwięcej się ruszać
- zrezygnować ze słodyczy, słonych przekąsek, potraw smażonych oraz dań typu fast food
- dużo pić wody niegazowanej - około 2 litrów dziennie
- do każdego posiłku jeść warzywa, najlepiej surowe ponieważ zawierają dużo płonnika
- pieczywo jasne zamienić na ciemne, bo także zawiera błonnik, który wspomaga pracę jelit

Twoja większa niż u siostry masa ciała może być spowodowana wiekiem i zniknąć samoistnie.
Pamiętaj, że w wieku 16 lat organizm się jeszcze rozwija i stosowanie diet redukujących masę ciała bez wyraźnych wskazań ku temu jest szkodliwe dla zdrowia. Najlepszą metodą dla Ciebie będzie jedzenie regularnie, zrezygnowanie ze słodyczy i dużo ruchu.