Jak mogę schudnąć z ud i łydek? Pomocy

Witam, mam 16 lat, 166 cm wzrostu i ważę 68 kg. Chciałabym schudnąć z ud i łydek sposobem ćwiczeń w domu, gdyż na bieganie i jeżdżenie na rowerze nie mam czasu. Nigdy wcześniej nie stosowałam prób odchudzania. W mojej rodzinie nie ma osób z otyłością bądź nadwagą. Jakiś czas temu byłam u lekarza i wysłał mnie do sanatorium (ale to nic nie pomogło). Śniadaniem moim jest jakiś owoc zjedzony po drodze do szkoły, obiad jem jak przyjdę (15:30-16:00), a kolację zależy czy jestem głodna. Moje ćwiczenia dotychczasowe ograniczają się do 4 godzin WF-u w szkole, wyjścia z psem raz dziennie na 10-15 min i droga do szkoły i z powrotem. Nie choruję na choroby przewlekłe. Proszę o pomoc. Martyna

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę, dlatego powinnaś zacząć zdrowo się odżywiać. Zanim jednak zaczniesz, powinnaś wiedzieć co to znaczy. Zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i wprowadź je w swoje życie  http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka. Popełniasz jeden z podstawowych błędów, a mianowicie spożywasz zbyt mało posiłków, a przerwy między nimi są zbyt długie. Złotą zasadą w prawidłowym żywieniu jest – jeść mniej, a częściej!

Dodatkowo powinnaś zacząć wykonywać ćwiczenia, ale nie tylko w domu. Staraj się spędzać weekendy na aktywnym wypoczynku, najlepiej na świeżym powietrzu. Na początek szybki spacer czy odśnieżanie przed domem wystarczy. Dodaj do tego ćwiczenia na określone partie ciała – ćwiczenia na stepie wysmuklą łydki, a na uda polecam ćwiczenia z tzw. motylkiem. Idealnym sportem na ćwiczenie całego ciała jest pływanie, które uelastycznia i wysmukla sylwetkę, nie jest przy tym męczące i redukuje cellulit.

Pozdrawiam.