Jak mogę schudnąć z ud, łydek i pośladków?

Mam 15 lat, 162 cm wzrostu, ważę 64 kg na czczo. Zależy mi, aby do lipca schudnąć w udach, pośladkach i łydkach. Te partie ciała, które wymieniłam, są przy kości. Nie chce męczyć się dietami, uważam, że jestem za młoda, by się katować. Jem dwa małe śniadania, normalny obiad, a na kolację owoce lub sałatkę przed godziną 19.00. Zależy mi na ćwiczeniach, które spowodują spalenie tłuszczu, a nie przyrost masy mięśniowej. Proszę o pomoc!

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Bardzo dobrze, że nie chcesz się odchudzać, ponieważ stosowanie diet w Twoim wieku może zaburzyć rozwój i wzrost organizmu, a także spowolnić przemianę materii. Ćwiczenia fizyczne pozwolą na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej oraz dodatkowo przyspieszą tempo Twojego metabolizmu.

Jeśli zależy Ci na spaleniu tkanki tłuszczowej bez zbędnej budowy masy mięśniowej, polecam szybkie spacery, jazdę na rowerze, rolkach, pływanie, a także jogging. Pół godziny dziennie w zupełności wystarczy. Dodatkowo wykonuj ćwiczenia na określone partie ciała, np.:

Ćwiczenia na uda:
1. Napinaj pośladki wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
2. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.

Ćwiczenia na pośladki:
1. Napinanie pośladków - wtedy, kiedy tylko możesz, kiedy siedzisz na krześle, stoisz czy leżysz.
2. Kraul - połóż się na brzuchu, do rąk weź ręcznik lub taśmę elastyczną, wyprostuj ręce i napnij ręcznik. Unieś w górę prawą nogę i lewą rękę, trzymaj taśmę napiętą. Opuść rękę i nogę, a następnie unieść lewą nogę i prawą rękę. Powtarzaj naprzemiennie.
3. Jazda na rowerku stacjonarnym lub klasycznym.

Ćwiczenia na łydki:
1. Ćwiczenia na stepperze.
2. Skakanie na skakance.

Pozdrawiam.