Jak mogę się odchudzić?

Mam 12 lat, ważę, nie wiem dokładnie, ale chyba 45,46 kilo, mierzę 158 wzrostu. Niedawno nauczycielka od wf kazała mi schudnąć. Inne dziewczyny z mojej klasy mówią, że mam się nie odchudzać, bo jestem taka sama jak one, ale pani ciągle mnie tym męczy, nawet na zawody nie bierze mnie z tego powodu. Teraz nic nie jem. Czy to ma sens?
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Przy podanych danych (obecnej masie ciała i wzroście) zdecydowanie odchudzanie nie jest wskazane.
Nie wiem czym kieruje się Pani nauczycielka dając takie rady oraz o jakie zawody dokładnie chodzi, niemniej stosowanie diet, a tym bardziej głodzenie, może zaburzać rozwój Twojego organizmu, stąd nie jest polecane.
Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia, znajdziesz w niej ilość i rodzaj produktów, które powinny zostać spożyte każdego dnia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Polecam także artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/glodowka-czy-warto

Pozdrawiam

P.S
Porozmawiaj o swoim problemie z rodzicami