Jak mogę się pozbyć lekkiej nadwagi?

Witam! mam prawie 25 lat 178 cm wzrostu i 94 kg masy ciała, nie czuję się otyły, ale te 6-8 kg mniej czuł bym się znacznie lepiej:) mój wskaźnik BMI wynosi 29,67, według tego wskaźnika moja optymalna waga powinna wynosić 79, ale to nierealne i po za tym wyglądał bym jak szczur. Po mojej budowie ciała nie widać zbytnio tych 94 kg, no może na brzuchu i udach. Jak mógł bym się pozbyć tych zbędnych kilogramów? Szczególnie z brzucha i ud? Bo niestety na udach mam cellulit :( jakieś żeńskie hormony w mnie siedzą :P czy popalanie papierosów w dużym stopniu sprzyja tyciu?? A i czy ostatni 5 posiłek może być o godz. 20? od pewnego czasu biegam dziennie po 25-30 min.

ponad rok temu

Witam,

Pana masa ciała wskazuje na nadwagę, jednak bez zbadania składu ciała nie można stwierdzić czy faktycznie ma Pan nadmiar tkanki tłuszczowej. Dlatego warto wybrać się do poradni, na takie kompleksowe zważenie. Nasza masa ciała może być zależna od tkanki mięśniowej, dlatego jeśli jest Pan aktywny fizycznie, a zwłaszcza uprawia Pan sporty siłowe prawdopodobnie to tkanka mięśniowa  jest powodem takiej masy ciała, czym nie należy się przejmować.
Palenie papierosów nie sprzyja nadwadze, jednak jest zagrożeniem dla naszego zdrowia, dlatego watro pozbyć się tego złego nawyku.

Kolacja powinna być spożywana na około 3 godziny przed snem, nie ma sensu zamykać lodówki po godzinie 18 tym bardziej, kiedy chodzi się spać np. o 23.00, wówczas przerwa pomiędzy posiłkami jest zbyt długa, co sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej w organizmie. Polecam zapoznać się z artykułem na temat zdrowych nawyków żywieniowych i zacząć się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz dodać do tego codzienną aktywność fizyczną.

Pozdrawiam.