Jak mogę skutecznie leczyć depresję?

Witam.. Nie wiem co już mam ze sobą zrobić.. Przestałam pić leki na depresje i coraz gorzej sie czuje nawet mi sie żyć nie chce.. Wszystko i wszyscy mnie drażnią.. Mam dosc całego świata nie chce mi sie nic nawet wychodzić z domu.. Tne sie prawie codziennie i nawet to przestało działać.. Spała bym cały dzień..

Dzień dobry, bardzo niewiele wiem na temat historii Pani leczenia. Nic mi na przykład nie wiadomo, czy odstawiła Pani leki nagle, bez konsultacji z lekarzem, czy może opisane przez Panią objawy pojawiły się po oficjalnie zakończonej (przy uzgodnieniu z lekarzem) farmakoterapii.

Z całą pewnością objawy, o których Pani mówi, są niepokojące, stąd uważam, że powinna się Pani jak najszybciej skonsultować z lekarzem psychiatrą.

Jednocześnie chciałam zaznaczyć, że w przypadku depresji, leczenie farmakologiczne nie jest wystarczającym; wskazany jest równoległy udział w długoterminowej psychoterapii.

Bardzo proszę o jak najszybsze udanie się na wizytę do lekarza oraz zapisanie się na konsultacje do psychoterapeuty.

Życzę Pani szybkiej poprawy dobrego samopoczucia.

Pozdrawiam