Jak mogę skutecznie schudnąć będąc nastolatką?

Mam 14 lat i ważę 59 kg przy wzroście 161 cm. Codziennie jeżdżę na rowerku stacjonarnym po godzinie. Czuje sie potwornie w swoim ciele, nie ma części ciała z której nie mogłabym zebrać choć trochę tłuszczu. Podkreślam, że choruję na recklinghausena, ale nie mam wszystkich objaw związanych z tą chorobą. Od 8. roku życia do 13. dostawałam hormony. Jeżeli chodzi o moją dietę, nie faszeruję się fast-foodami i raz dziennie jem np: batona. Proszę pomóżcie.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Według siatek centylowych dla BMI (wskaźnika masy ciała) masz prawidłową masę ciała. Jesteś jednak w górnej granicy normy, dlatego powinnaś przyjrzeć się swoim nawykom żywieniowym. Poza tym dziewczynki w Twoim wieku szybko rosną i ta lekka dysproporcja może szybko się wyrównać. Dlatego nie powinnaś stosować diet odchudzających, ale zdrowo się odżywiać i uprawiać sport.
Twój organizm potrzebuje energii w postaci zdrowych produktów dostarczanych mu o stałych porach. Poczytaj o zdrowych zasadach żywienia i postaraj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Pamiętaj o aktywności fizycznej, która jest bardzo ważna nie tylko ze względu na utratę kilogramów, ale również na prawidłowy rozwój, zdrowie i dobre samopoczucie. Możesz wykonywać każde ćwiczenia (chyba, że istnieją co do tego przeciwwskazania zdrowotne). Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.