Jak mogę skutecznie schudnąć po ciąży?!

Mam na imię Agnieszka, ważę 90 kg przy wzroście 168 cm. Jestem mamą trójki dzieci, z ostatnim synkiem w ciąży przytyłam 45 kg... Synek ma już 14 miesięcy, a ja ciągle walczę z kilogramami... powoli zaczynam się załamywać, szczególnie oglądając ubrania sprzed ciąży... ważyłam wtedy 68 kg... Od kwietnia 2009 zaczęłam chodzić na fitness i przestałam jeść pieczywo, słodycze i inne produkty, od których przybierałam na wadze podczas ciąży... jadłam praktycznie same owoce i warzywa... do lipca schudłam 12 kg... ale niestety, po wyjeździe na urlop zaczęłam na nowo podjadać... Teraz zbieram się w sobie, aby na nowo zacząć dbać o siebie, ale jest mi bardzo ciężko... boję się, że już nigdy nie schudnę... nie wiem, jaką dietę mam wybrać... PROSZĘ O POMOC!!!!! Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Na podobne pytanie udzieliłam odpowiedzi pod adresem: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-moge-schudnac-po-ciazy-0.

Musi się Pani kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu light, unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Proszę także udać się do lekarza, który sprawdzi, czy w Pani organizmie nie zaszły jakieś niekorzystne zmiany, np. zaburzenia hormonalne.

Pozdrawiam ciepło

PS 12 kg to naprawdę świetny wynik. Proszę wykrzesać z siebie odrobinę mobilizacji do wytrzymania w postanowieniu zmiany - to Pani życie i to, jakie ono będzie, zależy tylko i wyłącznie od Pani działań.

Trzymam kciuki!