Jak mogę skutecznie wyleczyć nerwicę lękową?

Witam. Od 6 lat choruje na nerwice lękowa, od dłuższego czasu mam problem z oddychaniem głównie po jedzeniu nasilone, a w ciągu dnia jakby non stop próbuje złapać pełny oddech płuca, ale NIE MOGĘ, CZASAMI TEZ MAM PROBLEM Z WYDECHEM. Zauważyłam również, że są dni kiedy kompletnie mnie to nie dotyka jak gdyby nigdy nic. Dostałam od lekarza polprazol 20mg przez 1 tydzień pomagało, w drugim już nie. Staram sie trzymać dietę jednak nie zawsze to wychodzi, ale NIE objadam się. Mieszkam za granicą niedługo mam lecieć do Polski, czy lot samolotem mi czymś zagraża w tym wypadku? Co to właściwie może być z tymi dusznosciami, jest istny dramat i już mnie to doprowadza do szału. Czasami muszę się oprzeć żeby złapać pełny oddech.

Witam
Nerwica lękowa powoduje różne dolegliwości, m.in. duszności czy problemy z oddechem, zawroty głowy itd. Warto podjąć psychoterapię, oprócz zażywania przepisanych przez psychiatrę leków.
Być może coś się trudnego wydarzyło 6 lat temu, co spowodowało początek nerwicy. Lub też może dzieciństwo jakie Pani miała nie było łatwe, i teraz są tego konsekwencje.

Gdyby miała Pani chęć spróbować psychoterapii on-line (mieszkam we Wrocławiu), to zapraszam do kontaktu.

Pracuję w nurcie systemowym, choć dzięki stażowi w Klinice Psychiatrii na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwicy - zapoznałam się z psychodynamiczną formą psychoterapii oraz psychodramą.

Warto zaglądać do dobrych książek, zapraszam też do zajrzenia na profil FB, prowadzony przeze mnie, gdzie notuję ciekawe myśli, które służą osobistym przemyśleniom.

Serdecznie pozdrawiam
Łucja Fitchman

https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary
https://www.facebook.com/psychoterapiagrupowawroclaw