Jak mogę szybko przytyć?

Witam! Mam 16 lat, 152 cm i ważę 37 kg. Wiem, że to bardzo mało i się tym martwię. Chciałabym szybko przytyć, ale nie wiem jak to zrobić.
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi zaledwie 16 i znajduje się poniżej 3 centyla na siatkach centylowych. Oznacza to znaczną niedowagę. Powinnaś jak najszybciej porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza, aby zbadać przyczyny tej niedowagi i wykonać badania. Może nią być jakaś choroba. Musisz wiedzieć, że niedowaga wiąże się z niedożywieniem organizmu, które może być równie szkodliwe dla zdrowia, jak nadwaga.

W przybraniu na wadze pomoże Ci dieta wysokokaloryczna i wysokobiałkowa, jednak nie stosuj jej na własną rękę. Najpierw udaj się na konsultację lekarską.

Pozdrawiam