Jak mogę szybko zrzucić nadmierne kilogramy?

Witam . Mam 19 lat , 194 cm wzrostu i ważę 102 kg . Chciałbym się dowiedzieć jak mogę szybko zrzucić nadmierne kilogramy . Jak się odżywiać ? I jakie ćwiczenia wykonywać ? Bardzo proszę o odpowiedź .

Pana maksymalna prawidłowa waga powinna wynosić około 95 kg. Jeżeli jednak Pan ćwiczy i zawartość tkanki mięśniowej jest wyższa niż przeciętnie, można tą wagę zwiększyć nawet o 5 kg (mięśni są cięższe niż tłuszcz). Przy normalnym typie budowy wychodzi na to, ze ma Pan do zrzucenia około 7 kg. Przy spożywaniu mniejszych posiłków co maksymalnie 4 godziny i rezygnacji ze słodyczy i białego pieczywa powinien Pan zmniejszyć masę ciała. Proszę się też koniecznie zastanowić i wynotować sobie, co w Pana przypadku stanowi największe błędy żywieniowe (np. na kartce), a następnie proszę wymyślić jak te jak te błędy wyeliminować lub zastąpić "zdrowszymi" nawykami żywieniowymi. Każda aktywność fizyczna będzie pomocna w utracie masy ciała, ale najlepiej żeby był to wysiłek co najmniej 3 razy w tygodniu, trwający przez minimum 0,5 godziny. Dobre efekty przynoszą ćwiczenia typu cross fit.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska