Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mogę trochę schudnąć z brzucha?

Witam, jestem dziewczyną, mam 16 lat. Chciałabym zrzucić parę kilogramów, ponieważ nie czuję się dobrze ze swoim ciałem. Mój wzrost to 157,5 cm, natomiast waga 54,10 kg. Głównie chciałabym schudnąć z brzucha. Dwa razy w tygodniu mam wf, na jednym wf-ie mam basen. Nie mam większej aktywności fizycznej. Nie choruję na choroby przewlekłe.

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i mieści się w zakresie normy, więc odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Dlatego nie powinnaś odchudzać się za pomocą restrykcyjnych diet, ponieważ ograniczanie ilości składników odżywczych w tym wieku może niekorzystnie odbić się na zdrowiu.

Myślę, że w Twoim przypadku korzystne byłoby zwiększenie aktywności fizycznej, zwłaszcza, że chcesz wymodelować brzuch. Polecane są ćwiczenia ukierunkowane na mięśnie brzucha połączone z aktywnością aerobową: bieganiem, jazdą na rowerze, skakanką, aerobikiem. Zapisz się na zajęcia fitness, które kładą nacisk na spalanie tłuszczu oraz mięśnie brzucha. Taka regularna aktywność fizyczna poprawi Twoją sylwetkę, a co ważniejsze samopoczucie i pomoże Ci zaakceptować Twoje ciało.

Pozdrawiam

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy