Jak mogę w miarę szybko zrzucić 15 kg?

Mam 15 lat i ważę 68 kg przy wzroście 165 cm i choruję na niedoczynność tarczycy. Lekarz powiedział mi, że jak będę systematycznie brać leki, to nie będę tyła, ale biorę systematycznie leki i nadal tyję, chociaż nie jem dużo i słodyczy też nie jem. Fakt, nie ćwiczę na wf., bo choruję też na kolagenozę mix i przy nawet lekkim wysiłku zaraz bolą mnie bardzo nogi, więc mam zwolnienie. Jakbym mogła schudnąć jakieś 15 kg w miarę szybko? Bardzo mi na tym zależy, bo czasm mam takiego doła przez co nie chcę w ogóle wychodzić na ulicę!
15 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 25. Na siatce centylowej odpowiada to przedziałowi między 90-97 centylem. Oznacza to nadwagę.

Z diety powinnaś wyeliminować: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Metodę kulinarną - smażenie - lepiej jest zamienić na gotowanie na parze.

Myślę, iż przy tylu schorzeniach Twoja dieta powinna być prowadzona przez osobę, która ma dostęp do Twoich badań.

Trzymam kciuki