Jak mogę wpłynąć na chłopaka, aby przestał palić marihuanę?

Witam. Mój chłopak ma 26 lat i prawie codziennie od stycznia pali marihuanę, jeździ po nią i sprzedaje dla swoich "kolegów". Mamy małą, dwuletnią córeczkę, coraz więcej się klocimy. Dziecko na tym obrywa najbardziej. Jak uświadomić go w problemie i czy jest jakiś sposób by wpłynąć na jego decyzję - na odstawienie marihuany? Jest coraz bardziej agresywny i wybuchowy. Proszę o radę

Witam,
zalecana jest konsultacja w Poradni Leczenia Uzależnień, jeśli partner nie zgodzi się, zachęcam Panią do skorzystania z pomocy dla osób współuzależnionych.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, może Pani pomóc jedynie w ten sposób, że poinformuje Pani go o możliwych formach pomocy - wizyta u lekarza psychiatry i wizyta u terapeuty uzależnień. Jeśli Pani partner nie zmieni swojego postępowania, ma Pani prawo postawić mu ultimatum; np. jeśli nie zmieni swojego postępowania i pozostanie przy destrukcyjnych dla siebie, a przede wszystkim dla rodziny formach funkcjonowania, to np. Pani wyprowadzi się, czy rozstanie. Decyzja oczywiście do Pani zależy. Ważne, żeby Pani również znalazła wsparcie w tak trudnej dla siebie sytuacji; chroniła siebie i swoje dziecko. Najlepiej zatem będzie, jeśli uda się Pani do jakiegoś ośrodka/przychodni leczenia uzależnień i poprosi o konsultacje z psychologiem czy terapeutą uzależnień. Terapeuci nie tylko zajmują się osobami uzależnionymi, ale także pomagają członkom rodziny osób uzależnionych; np. udzielają profesjonalnej wiedzy nt. tego, jak postępować z chorym partnerem.

Pozdrawiam