Jak mogę wyleczyć zmiany skórne na twarzy?

Na mojej twarzy, ok. 5 razy w tym roku, pojawiły się zmiany w postaci różowych plam w okolicy nosa, czoła, ust - zwiększających swoją powierzchnię. Zmiany te sprawiały wrażenie chodzących muszek po twarzy, wywołujących swędzenie. W oczach powodowały zaczerwienienie. W ostatniej fazie powodowały łuszczenie się naskórka - intensywne nawilżanie twarzy powodowało, że zmiany ustępowały. Przyjmowałam wapno (tak mi poradzono). Boję się następnego ataku zmian skórnych, gdyż wyleczenie trwa dłużej i rozległość się zwiększa. Uprzejmie proszę o poradę. Z poważaniem, Eleonora Olechowicz

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Opisane przez Panią zmiany raczej nie są spowodowane występowaniem trądziku, a raczej zmianami uczuleniowymi.
Proszę się zastanowić, czy w ostatnim czasie nie zastosowała Pani nowego kosmetyku do makijażu, kremu, perfum? Może zauważyła Pani w jakich sytuacjach zmiany się nasilają?
Wskazana jest wizyta u dermatologa, potwierdzenie, czy rzeczywiście zmiany mają charakter uczuleniowy, jeżeli tak, wskazane jest przeprowadzenie testów alergicznych, podstawą leczenia jest bowiem eliminacja lub maksymalne ograniczenie ekspozycji na niekorzystny w Pani przypadku składnik.
Pozdrawiam

Witam serdecznie pani Eleonoro...bardzo proszę udać się do dobrego dermatologa, lekarz obejrzy zmiany i dobierze terapię lekowa dla skóry, być może po obejrzeniu zmian będzie możliwość wykonania peelingu bądź lasera IPL aby wyciszyć skórę.