Jak mogę wysmuklić moje uda?

Mam 15 lat, mam 175 cm. wzrostu i ważę 75 kg. Byłam dzisiaj w sklepie i chciałam kupić sobie spodnie, ale w żadne nie mogłam wcisnąć swoich ud (obwód 64 cm jednego uda), a nawet jak już się wcisnęłam to zapięłam guziki ale co z tego jeśli te spodni na mnie beznadziejnie wyglądają? Proszę o pomoc podajcie mi jakieś ćwiczenia na partie ud proszę!!!
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Problem nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicach ud jest powszechny, zwłaszcza wśród młodych kobiet. By zlikwidować ten problem powinnaś natomiast przede wszystkim zacząć regularnie uprawiać sport oraz prawidłowo się odżywiać.

W ramach ćwiczeń proponujemy Ci ćwiczenia siłowe, stosowane zamiennie z ćwiczeniami aerobowymi:
1. Na początek 15-20 minut ćwiczeń siłowych: ćwiczenia z motylkiem na uda, przysiady i inne ćwiczenia angażujące mięśnie nóg.
2. Następne 30 minut poświęć na ćwiczenia tlenowe, również angażujące nogi np. jazda na rowerku stacjonarnym bądź klasycznym, jogging czy pływanie. W ten sposób tkanka tłuszczowa będzie spalana, tempo metabolizmu wzrośnie, a Ty wysmuklisz nogi i zwiększysz kondycję.
Inne przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.