Jak mogę wysmuklić uda?

Witam, Mam problem. Szukam już od dawna kogoś, kto mi doradzi. Liczę na pomoc. Około pół roku temu moja waga wynosiła 95 kg. Mam 15 lat, 185 cm wzrostu. Tak, szok! Jednak dzisiaj jest inaczej, bo moja waga wynosi 84 kg, czyli schudłem 11 kg. Jednak moja waga mnie nie satysfakcjonuje. Mam jeszcze małą oponkę na brzuchu i wielkie uda! Biegam 5 dni w tygodniu 30 minut i robię a6w już 11 dni - oponka musi zniknąć. Powiedzcie mi jedno - co mam zrobić z tymi udami? Wiem, że jest to bardzo wielki problem, aby się zmniejszyły, ale "nie ma większej porażki od tej, że się zaprzestało prób" :) Pozdrawiam ;)

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Wśród ćwiczeń modelujących mięśnie uda polecamy:

1. Wymachy
Ułóż się na lewym boku. Lekko unieś tułów, podpierając się na lewym łokciu, ugnij lewą nogę. Prawą nogą zrób 10 wymachów w górę. Zmień bok. Powtórz ćwiczenia.

2. Wykrok
Stań w rozkroku, podeprzyj pod boki, prawą nogę wystaw do przodu, lewą ugnij w kolanie. Zrób w tej pozycji 10 półprzysiadów. Zmień ustawienie nóg, powtórz ćwiczenia.

3. Rozciąganie
Złóż dłonie, kierując czubki palców ku górze. Stań w lekkim rozkroku, następnie prawą nogę odsuń jak najdalej w bok, a lewą ugnij tak mocno, jak ci się uda. Powróć do rozkroku, następnie odsuń w bok lewą nogę, a prawą ugnij. Ćwiczenie powtórz 20 razy.