Jak mogę zdrowo i skutecznie schudnąć?

Mam 18 lat i ostatnio w szkole miałam bilans, okazało się, że mam 158 cm wzrostu i ważę 63 kg, bardzo mnie to zaniepokoiło. Moja figura przypomina jabłko, choć nie całkiem, bo mam odstający brzuszek, który bardzo mi przeszkadza (z 3 fałdki), ale ostatnio zauważyłam, że moje nogi stały się okrąglejsze takie dziwne, nie wiem może jest to efekt noszenia od 3 lat glanów. W każdym razie chciałabym się pozbyć brzuszka i stosować odpowiednią dietę. Mam problem z cukrem i częste ataki chęci na słodycze, ponadto gdy nie zjadłam w ciągu dnia nic słodkiego, trzęsły mi się ręce. W aptece powiedziano mi, że to mogą być wahania cukru i zalecili mi spożywanie chromu, dlatego też biorę go już od 0,5 roku. Czy coś się zmieniło? Nie trzęsą mi się ręce, a słodycze jem jeśli mam ochotę, ale mniej niż wcześniej. Ostatnio wpadłam na pomysł, aby zamienić chrom na aqua slim. Nie wiem czy to coś pomoże, czy powinnam zażywać ten specyfik, czy pomoże mi pozbyć się fałdek. Wracając do głównego wątkau, chciałabym stosować dietę, w której mogłabym śmiało jeść, ale która zarazem pozwoliłaby mi chudnąć, chciałabym schudnąć ok. 8 kg. Czy mogłabym prosić o pomoc? Nigdy nie stosowałam diet i nie chcę się do tego sama zabierać, ani szukać takowym w internecie, bo wiem, że mogę sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź, Magda
18 LAT ponad rok temu

Witam,

W Pani przypadku niezbędna jest konsultacja lekarska. Jeśli cierpi Pani na wahania stężenia cukru we krwi, trzeba wykluczyć m.in. cukrzycę. Masę ciała może Pani kształtować poprzez systematyczną aktywność fizyczną. Suplementy diety można stosować tylko w porozumieniu z lekarzem (niektóre specyfiki mogą wchodzić w interakcje z przyjmowanymi lekami).

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.
Inne ćwiczenia znajdzie Pani w serwisie: www.abccwiczenia.pl.

Zastosowanie może mieć także:
• wyeliminowanie nadmiernej ilości tłuszczu w diecie (na rynku istnieje wiele margaryn tupu light, które często mają nawet 3 razy mniej kalorii niż masło),
• spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych (wydłużają uczucie sytości),
• włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców,
• ograniczenie dodawanego cukru,
• ograniczenie ilości wypijanych napojów kolorowych, zjadanych słodyczy etc.,
• zamiana tłustych mięs na chude (szynkę z piesi kurczaka, szynkę gotowaną etc.),
• włączenie do jadłospisu ryb.

Proszę zapoznać się z: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Proszę wykorzystać czas wiosny i po prostu ruszać się więcej!

Pozdrawiam