Jak mogę zgubić 8-9 kg tak, abym nie miała cellulitu?

Dzień dobry, mam 14 lat, 161cm i ważę 56 kg. Wiem, że to dobra waga i wszyscy dookoła mi mówią, że dobrze wyglądam. Jednak ja chciałabym mieć płaski brzuch, chude zgrabne nogi (pośladki, uda). Mam cellulit i chciałabym się go pozbyć. Regularnie ćwiczę na W-F ( 2 razy w tygodniu). Odchudzam się od pół roku, ale rezultatów nie ma. Od wakacji nie słodzę herbaty, a teraz, gdy nadchodzi Adwent, mam zamiar nie jeść słodyczy. Proszę napisać mi, co mogę jeść, a czego nie. Jak mogę zgubić 8-9 kg tak, abym nie miała cellulitu i by waga zatrzymała się po schudnięciu. Proszę o pomoc!
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
według siatek centylowych Twoja waga jest najbardziej odpowiednia w stosunku zarówno do wieku, jak i wzrostu. Bardzo dobrze, że sama masz tego świadomość! Tym bardziej, że musisz pamiętać, że odchudzanie w wieku dojrzewania może być bardzo niebezpieczne i skutkować licznymi zaburzeniami. O ile ograniczenie cukru i słodyczy w diecie jest bardzo zdrowe, o tyle o stosowaniu diet nie powinnaś nawet myśleć!
By wymodelować określone partie ciała zapisz się na aerobik, siłownię lub ćwicz w domu. Z pomocą przyjdzie Ci nasza strona abccwiczenia.pl.
Ponadto pamiętaj o zasadach zdrowego żywienia. Przeczytaj na przykład:
http://portal.abczdrowie.pl/przepis-na-idealne-sniadanie.