Jak mogę zrzucić 15 kg w 2 miesiące?

Witam. Ja też mam problem. Mam 17 lat, 153 wzrostu a ważę 60 kg. Mam boczki, grube uda i gruby tyłek. Zgubiłam już 7 kg (sama z siebie), ale nie mogę więcej schudnąć... Odżywiam się sałatkami i robię brzuszki - 100 na dzień. Chciałabym w wakacje i na weselu wyglądać szczupło. Nie byłam u lekarza. Nie odchudzałam się wcześniej. Nie choruję na nic. Proszę o pomoc
17 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Utrata aż 15kg w ciągu dwóch miesięcy jest praktycznie niemożliwa. Warto postawić na zdrowe, wolniejsze odchudzanie i mieć pewność, że kilogramy nie wrócą. Jeżeli straciłaś w ostatnim czasie 7kg to można się spodziewać, że teraz "spadki" będą następować nieco wolniej (w zależności od tego jak wyglądała wtedy Twoja dieta i aktywność fizyczna). Musisz więc uzbroić się w cierpliwość.
Nie napisałaś dokładnie jak odżywiałaś się do tej pory. Jeżeli były to tylko i wyłącznie sałatki to duży błąd. Powinnaś czym prędzej urozmaicić swoją dietę w inne niezbędne produkty (chude mięsa, wędliny, ryby, nabiał, węglowodany złożone), jeść 4-5 posiłków dziennie i pić co najmniej 1,5l wody dziennie.

100 brzuszków to zdecydowanie za mało. Warto zacząć ćwiczyć więcej (polecam np. trening aerobowy. Rower, bieganie, skakanka, pływanie itp. przez co najmniej 40 minut, ok. 5 razy w tygodniu + rozciąganie po treningu!).

Do tego ćwiczenia na poszczególne partie ciała (brzuch - najpierw zwiększać liczbę półbrzuszków (proste +skośne), później urozmaicić ćwiczenia (np. seria 8 minute, Tamilee Webb - zarówno na mięśnie brzucha, jak i na nogi i ramiona).
pozdrawiam