Jak mogło dojść do zakażenia się WZW B?

Witam, Miesiąc temu po badaniu wątroby zdiagnozowano u mnie przewlekłe WZW b. Czekam teraz na wizytę u specjalisty i siedzę jak na szpilkach, ponieważ ta diagnoza nie mieści mi się w głowie. Byłam szczepiona przeciw WZW b. Czy mimo szczepienia mogło dojść do zakażenia??? Czy to szczepienie jest na całe życie czy w takim razie powinno się je powtarzać? Pozdrawiam. Anna

Witam,
Wyświetla mi sie Pani wiek 38 lat, .... zakażenie mogło być przed szczepieniem.Pani szczepiona była jako dorosła osoba , a do zakażenia mogło dojść np w 5 roku życia.
Proszę zbadać partnera, ag Hbs , anty HBc total i anty Hbs (jeżeli był szczepiony)