Jak może być przyczyna bólu łydek i stóp obu nóg?

Bardzo proszę o poradę chciałabym zapytać jaka może być przyczyną bólu łydek i stóp obu nóģ .Chciałabym zaznaczyć że syn ma 39 lat i nagle zaczęły go boleć nogi zaznaczam że tylko stanie spoczynku nie odczuwa bólu . Syn nie ma żylaków z góry serdecznie dziękuję jakie należy wykonać badania czy to może być coś grożnego

Przyczyn takich dolegliwości może być bardzo dużo i na pewno na początek syn musi zostać zbadany bezpośrednio przez lekarza, który zaleci dalsze badania czy to laboratoryjne czy też obrazowe. Bóle mogą być związane z patologią w zakresie układu kostno-stawowego, nerwowego (patologia w zakresie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa) czy też ukrwieniem tętniczym. Bez bezpośredniego badania nie ukierunkuję diagnostyki, a samo fizykalne badanie pacjenta jest najważniejsze, a nie badania obrazowe czy laboratoryjne w ciemno.