Jak może podwyższyć się PSA po kolonoskopii?
O ile może podwyższyć się PSA (było przed zabiegiem 5,1 ) w przypadku przeprowadzenia kolonoskopii ( po zabiegu po 3 miesiącach jest 9,1)- bezpośrednio przed zabiegiem było badanie per rectrum ( lekarz nie stawierdził anomalii) a usg i tomograf potwtwiedzono przerost

MĘŻCZYZNA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
74 poziom zaufania
Wynik 9,1 po okresie 3 miesięcy najprawdopodobniej nie jest wynikiem przebytej kolonoskopii czy badania per rectum.