Jak może wyglądać dalsze leczenie?

Witam.

Mam 37 lat. W wyniku mojego usg piersi jest napisane: piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. Na g.3 piersi lewej, 3 cm od brzegu otoczki, torbiel śr. 9mm o pogrubiałych ścianach, ze zwapnieniem w ścianie. Na tylnej ścianie torbieli rozrost śr. 3mm - wskazana BAC. Przewody wyprowadzające nieposzerzone. Skóra właściwa prawidłowa. Węzły chłonne pachowe niepowiększone.  Po zrobieniu mammografii (zalecenie onkologa) wyszło: piersi o gęstej budowie gruczołowej. Podejrzanych zagęszczeń i mikrozwapnień nie stwierdzono. Proszę o wyjaśnienie mi, jak może wyglądać moje leczenie.

Dziękuję bardzo.

37 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

W związku z obrazem torbieli w badaniu USG, konieczne jest wykonanie dalszych badań, ponieważ na podstawie dotychczas przeprowadzonych nie mozna na 100% wykluczyć procesu złośliwego. Tak jak zalecono w opisie badania USG - konieczne jest wykonanie BAC, czyli biopsji cienkoigłowej. W razie gdyby wynik biopsji nie był jednoznaczny, onkolog może zalecić usunięcie chirurgiczne torbieli.

Pozdrawiam serdecznie