Jak można bawić się z 4-miesięcznym dzieckiem?

Witam. Jak można bawić się z 4 - miesięcznym dzieckiem? Nie mam już pomysłów a boje się ze córeczka będzie się ze mną nudzić

Witam. Proszę się nie przejmować. W tym wieku nie potrzeba zbyt wielu doznań. Wszystko co otacza jest interesujące i dostarcza zabawy. Jak pani dziecko dotyka, głaszcze, to to też zabawa rozwojowa.

Czasem warto zostawić maluszkowi trochę czasu na kreatywność. Czyli być obok, ale pozwolić córeczce "poszukiwać" interesujących rzeczy. Jeśli przyzwyczai ja Pani, że cały czas jest zabawiana, będzie jej trudno w przyszłości zając się samej sobą, samej się bawić. A w rozwoju i życiu malca ważna jest nie tylko zabawa w relacji, ale także umiejętność samodzielnego bawienia się.
Stymulowanie rozwoju maluszka jest oczywiście bardzo ważne i przynosi dużo radości zarówno mamie jak i dziecku. Ale warto tez pamiętać, że dla maluszka nawet codzienne aktywności i przedmioty bywają niezwykle interesujące.
Czarno-białe książeczki, pozytywki nad łóżeczkiem, maty edukacyjne- są bardzo pomocne i zachęcające maluchy do aktywności. Także to co Pani robi- np ćwiczy przy córeczce, tańczy, sprząta, może się okazać dla niej ciekawe. Warto przy tym mówić do małej opisując co i po co się robi- nawet jeśli jeszcze nie zrozumie, to będzie się uczuć melodyki głosu, a także czuć zauważana, w bliskości.
Dzieci, które lubią być blisko i być noszone bardzo chętnie korzystają z chusty. A przy okazji mamy maja wolne ręce i mogą coś robić.
Warto też pamiętać, że wszystko, co Pani robi, robi z miłością, a tym samym jest to dla córeczki bardzo cenne.