Jak można leczyć nadmierne wypadanie włosów?

Czy kiedyś odrosną mi włosy? Ok 10 lat zaczęły wypadać mi włosy. Zanim zrozumiałam, że jest to poważny problem a nie przejściowa sytuacja było za późno. Włosy wyglądają fatalnie: są przerzedzone na całej głowie (najmniej jest ich z tyłu głowy). Ok 6-7 lat tam udało mi się zahamować wypadanie (tabletkami z biotyną, szamponem Dermena, odstawieniem suszarki i prostownicy). Widać, że dzięki temu kondycja włosów jest lepsza, ale tylko tych, które się zachowały. Nie odrosły nowe. Udałam się do dermatologa, który zlecił szczegółowe badania krwi (wyniki bardzo dobre) oraz zapisał Loxon. Zużyłam 2 opakowania bez efektów. Przez ostatnie kilka lat bardzo dbałam o włosy ale już ich nie leczyłam nie wierząc, że co kolwiek może poprawić ich stan. Uświadomiłam sobie jednak jak bardzo straciłam na poczuciu własnej wartości i pewności siebie. Chciałabym by włosy odrosły, ale czy to jeszcze możliwe... ?

Lek. Paweł Szadkowski

Leczenie łysienia androgenowego (bo takie zostało zlecone przez lekarza dermatologa) jest długotrwałe i wymaga nadzorowania przez dermatologa. Efekty bywają zadowalające, ale jest to kwestia subiektywna. O szczegóły leczenia i rokowanie najlepiej spytać swojego lekarza, który zna pani stan kliniczny.