Jak można leczyć utratę słuchu z powodu uszkodzenia ślimaka?

Witam, pod koniec grudnia straciłam słuch w prawym uchu, stwierdzono uszkodzenie ślimaka.po infekcji (65-70 db)Wykluczono guza.Byłam leczona doustnie encortonem i tlenem hiperbarycznym. Bez rezultatu a wręcz słuch uległ dalszemu pogorszeniu. Czy są jeszcze jakieś inne metody leczenia?Powstrzymania? Lekarz proponuje mi aparat słuchowy, czy nienoszenie aparatu spowoduje dalsza utratę słuchu? Czy jest on konieczny? i co z szumami?Dziękuję

Z opisu wynika, że Pani niedosłuch i szum mają charakter utrwalony -nieodwracalny. Nagły niedosłuch i szumy uszne leczy się energicznie w warunkach szpitalnych, najlepsze rezultaty leczenia uzyskuje się, gdy leczenie właściwe zostanie wdrożone w ciągu trzech dni od ich pojawienia się. Nienoszenie aparatu nie przyczyni się do nasilenia niedosłuchu.