Jak można obkurczyć migdał u dziecka?

Dzien dobry. Syn ma 5lat i odkad poszedl do przedszkola lapie stale katar gesty ciagnacy sie do 3 tyg raz zolty a raz przezroczysty. Podejrzewam 3migdal choc jakis czas temu na badaniu lekarz stwierdzil powiekszony ale bez kwalifikacji dk zabiegu. Jak mozna obkurczyc migdal i czy moze on byc przyczyna tych problemow? . Do tej pory itrzymywal steryd do nosa

Aby można było obkurczyć migdały należy znaleźć przyczynę jego powiększenia wykonać dodatkowe badania oraz badania słuchu steryd do nosa jest jednym ze sposobów natomiast zawsze laryngolog dobiera leki pod katek przyczyny