Jak można odróżnić ból brzucha od zawału serca?

Jak kobieta moze odroznic zawal serca od problemów z żołądkiem? Dodstkowo występuje refluks żołądkowo przelykowy. Pytam o moment ataku bolu, skąd wiadomo ze to brzuch a nie serce tym razem?

Maska brzuszna zawału serca charakteryzuje się bólem nadbrzusza (głównie pod prawym łukiem żebrowym), przy czym ból ten jest łagodniejszy niż ten w przebiegu klasycznego zawału serca oraz nudnościami i wymiotami oraz związanym z tym osłabieniem.

Są to objawy wskazujące na zawał dolnej ściany serca – tzn. tej, która poprzez przeponę sąsiaduje z jamą brzuszną i narządami usytuowanymi w nadbrzuszu. Wówczas ból może promieniować w te okolice i być połączony z innymi dolegliwościami, typowymi właśnie dla schorzeń układu pokarmowego.