Jak można odróżnić trądzik od zapalenia mieszków włosowych?

Witam. Jak można odróżnić trądzik od zapalenia mieszków włosowych? Od momentu kiedy zapuściłem brodę, zaczęło mnie obsypywać na twarzy charakterystycznymi syfkami z czymś białym w środku. Smaruję twarz rożnymi maściami typu Benzacne i Tormentiol, myję twarz specjalnym płynem czyszczącym firmy Ziaja, lecz bez większego efektu, nadal pojawiają się nowe syfki. Mam 23 lata. Zastanawiam się, czy jest to trądzik, czy może właśnie zapalenie mieszków włosowych. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.