Jak można oszukać swój mózg?

Witam! Jak można oszukać swój mózg? Kiedy chodze spac regularnie to nie mam problemów ze snem, ale przecież czasem trzeba gdzieś wyjść. I już samo to wyjście mnie rozbudza, kiedy to wcześniej byłam zmęczona po rannej siłowni, pójdę spac max godzinę później juz zwykle i nie potrafię juz zasnąć, a niczym się nie przejmuje, ani nie denerwuje! Zdrowo się odzywiam, ćwiczę, mam 19 lat. Trochę to irytujące bo tracę swoje młode życie. Czasem przecież trzeba gdzieś wyjść i oderwać się od schematu...

Dzień Dobry Pani,

Z tego, co Pani napisała, wnioskuję, że jakaś część Pani naciska na samą siebie.

Im bardziej chce Pani kontrolować ("oszukać mózg") i naciskać na siebie, że rzeczy mają dziać się według planu, to prawdopodobnie dochodzi u Pani do napięć wewnętrznych i pojawiają się trudności w zasypianiu.

Co Pani może?
Czasami pozwolić sobie zaakceptować to, co się dzieje i koncentrować się na przyjemności życia.

Życzę Pani radości w codzienności,
Irena Mielnik-Madej