Jak można podnieść poziom ferrytyny?

W jaki sposób mogę podnieść ferrytynę? czy są na jakieś leki? mój wynik wynosi 10,23ng/ml gdzie norma wynosi 13-100. Wykryto u mnie niedokrwistość, po 2 miesiącach przyjmowania suplementów z żelazem i zmianie diety hemoglobina wzrosła z 11,8 na 14, żelazo też już jest w normie, ale ferrytyna wciąż na niskim poziomie. Nadal czuję się słabo. Co mogę zrobić?

Ferrytyna jest białkiem magazynującym żelazo więc jej niskie stężenie świadczy o niedoborach żelaza z organizmie (pomimo już prawidłowej hemoglobiny). W przebiegu leczenia niedokrwistości preparatami żelaza poziom hemoglobiny normalizuje się stosunkowo szybko (po kilku tyg), ale na uzupełnienie żelaza w organiźmie potrzeba więcej czasu (nawet kilka miesięcy). Aby podnieść poziom ferrytyny należy więc w dalszym ciągu przyjmować preparat żelaza.
Pozdrawiam.