Jak można pokonać stres przy podejściu do egzaminu na prawo jazdy?

Witam Jak można pokonać stres przy podejściu do egzaminu na prawo jazdy? Niedawno podchodziłam do egzaminu pierwszy raz. Perfekcyjnie byłam przygotowana.Gdy zaczął się mój egzamin tak się zestresowałam i podczas wykonywania jazdy po tzw. "rękawie" złapał mnie skurcz w lewą stopę. NIe mogłam opanować bólu dodatkowo noga zaczęła mi drżeć i strasznie zaczęłam siać panikę. Boję się ,że przy kolejnym podejsciu bedzie to samo. Czy pomogą jakieś tabletki ziołowe na uspokojenie?

Raczej polecam popracować nad swoim stresem - proponuję zastosować relaksację Jacobsona (by rozluźnić się, zrzucić z siebie napięcie i mieć bardziej "czysty i spokojny umysł"), a także popracować z wykorzystaniem wyobraźni (proszę sobie wyobrazić siebie na egzaminie - spokojną, wykonującą konkretne czynności egzaminacyjne). Dzięki takiej pracy przed egzaminem, sam egzamin powinien być już spokojny. Powodzenia!

Witam Panią
Pisze Pani o sytuacji stresowej która spowodowała że się Pani po prostu zablokowała i pojawiły się problemy somatyczne. Panika jak zresztą pewnie Pani wie nie jest dobrym doradcą. Jedną z technik jest wyobrażenie sobie egzaminu jako przejażdżki z bardzo przystojnym mężczyzną który pachnie pięknymi perfumami, wsiadając do samochodu proszę sobie pomyśleć że właśnie wsiada Pani z owym mężczyzną i jedzie np na piknik nad rzekę. Inną techniką jest wyobrażenie sobie tego owego Pana egzaminatora jakby był taki bardzo malutki i jakby Pani miała nad nim ogromną władzę i mogła np przygnieść obcasem, coś jak w filmie "Kingsajz". Inną techniką jest zostawienie stresu w domu, proszę opisać swój stres, i tą kartkę zgnieść i wrzucić gdzieś głęboko do szuflady...
życzę powodzenia
Anna Suligowska

Witam,
oprócz technik, które zostały już Pani zaproponowane dodam również, że bardzo skuteczne są metody oddechowe, które dobrze zastosowane szybko obniżają napięcie i stres.

trzymam kciuki za dobrze zdany egzamin
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl