Jak można poradzić sobie z depresją?

Są dni, kiedy jestem rozdrażniona, mam bardzo wysokie tętno - 95, czuję jak w środku mnie serce mi wali, w nocy mam lęki, słabo mi jest, jest taki czas, że czuję się dobrze, a za parę dni to mnie dopada. Byłam u lekarza, zapisała mi afobam, ale pomimo że go biorę, to i tak jestem słaba, bóle głowy, ciśnienie mam w normie - 130 na 70, tylko to tętno wysokie, mam 31 lat i nie wiem, do jakiego lekarza się zwrócić, aby mi pomógł.

Szanowna Pani,

Opisane przez Panią objawy wskazują bardziej na zaburzenie lękowe niż depresję, jednak ostateczną diagnozę stawia zawsze lekarz psychiatra po dokładnym zebraniu wywiadu i zbadaniu pacjenta. Powinna Pani, nie zwlekając, udać się do lekarza psychiatry, który zweryfikuje przyczynę Pani dolegliwości i w zależności od postawionego rozpoznania ustali plan dalszego postępowania. Taktyka postępowania jest bowiem różna w przypadku nerwic, zaburzeń lękowych, a różna w przypadku depresji. Myślę, że przyjmowanie afobamu bez dokładnego rozważenia podłoża problemu jest strategią krótkoterminową. Dlatego też doradzam w najszybszym możliwym terminie udanie się na wizytę do Poradni Zdrowia Psychicznego.