Jak można pozbyć się śladów po hemoroidach?

W ciąży miałam problem z hemoroidami tj. w zewnetrznych hemoroidach powstały zakrzepy które się wchłoneły jednak teraz pozostał nadmiar skóry. Jak mogę się tego pozbyć?

Lek. Paweł Szadkowski

Ewentualne możliwości leczenia zabiegowego powinna pani omówić z chirurgiem ogólnym. Konieczne jest badanie i uwzględnienie pani stanu klinicznego oraz wskazań.