Jak można przyspieszyć gojenie stopy?

Witam, od września 2017 roku borykam się z bólem w lewej stopie podczas chodzenia, dokładnie od spodu stopy w przedniej części śródstopia (blisko palców drugiego i trzeciego). Jest to obszar stopy na którym ląduję podczas biegania. Po wizycie u ortopedy i wykonaniu USG okazało się że mam uszkodzoną poduszkę tłuszczową, która jest cieńsza o 6 mm niż poduszka w stopie prawej. Od miesiąca stosuję się do zaleceń lekarza tj. chłodzenie, maść voltaren max, tabletki dexak oraz przerwa w bieganiu, jednak nie widzę znacznej poprawy. Powodem urazu było zapewne bieganie dużej liczby kilometrów i bardzo intensywne treningi(ok 115 kilometrów tygodniowo) po asfalcie. Co jest dziwne ból odczuwam podczas chodzenia, podczas biegu po przebiegnięciu ok 2 km ból ustępuje. Jak można przyspieszy gojenie?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza ortopedy i diagnostyka, opis może wskazywać na złamanie.