Jak można rozpoznać przyczynę uczulenia?

Jak rozpoznać powód uczulenia. Czy jest ono spowodowane jedzeniem, kosmetykiem lub innym czynnikiem chemicznym? Odczyn alergiczny jest na skórze pod oczami - opuchnięcie, zaczerwienienie, podrażnienie, świąd i a następnie silne wysuszenie skory. Same oczy nie są zaczerwienione, nie łzawią, nie swędzą i nie pieką. Objaw jest jedynie na skórze pod oczami. Jak szybko uczulenie powinno ustąpić gdyby było od kosmetyku? Czy można być uczulonym na Elektrofumigator na komary, czy może on być przyczyną?

Wita serdecznie, uczulonym można być na niemal wszystko, również na środki chemiczne odstraszające komary. O tym, na co konkretnie jest Pani uczulona powiedzą testy alergiczne, które wykonuje lekarz alergolog. Pozdrawiam.