Jak można samemu wyleczyć hemoroidy?

Witam Mam pytanko jak można wyleczyć samemu hemoroidy stosowałem już czopki i maści kupione w aptece bez recepty ale brak poprawy proszę o odpowiedz i pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jeśli środki zakupione w aptece nie pomagają to radzę udać się do lekarza. Na podstawie wywiadu lekarskiego, badania fizykalnego oraz anoskopii, rektoskopii lub kolonoskopii lekarz postawi rozpoznanie hemoroidów oraz zaproponuje odpowiednie leczenie. Leczenie hemoroidów jest ściśle uzależnione od stadium zaawansowania choroby. Czasami w celu ich likwidacji wykonuje się skleroterapię, a w dużo cięższych przypadkach przeprowadza się operację, podczas której zmienione chorobowo żyły są wycinane. Natomiast o metodzie leczenia decyduje lekarz podczas konsultacji.

Pozdrawiam serdecznie.